Czego uczy szkoła pod żaglami?
Szkoła pod żaglami to jeden z niewielu alternatywnych projektów edukacyjnych, które pozwalają wyjść poza mury budynku szkoły i sprawdzić się w całkiem innych warunkach. W przypadku szkoły pod żaglami młodzież ma do czynienia z prawdziwą szkołą życia, która oprócz podstawy programowej, pozwala również poznawać świat, otwierać się na inne kultury i pokonywać własne słabości. Czym jest szkoła pod żaglami? Wyjaśniamy.
Szkoła pod żaglami, czyli nauka podczas pełnomorskiego rejsu jachtem
Młode pokolenie jest często krytykowane, jednak tak naprawdę, nie ma okazji się wykazać. Określone ramy, szablony, a także zmiany trybu życia powodują, że młodzi ludzie nie mają wyboru i muszą dopasować się do ogółu. Skutkuje to zamknięciem w czterech ścianach, życiem w wirtualnej rzeczywistości Internetu, a także ciągłą pogonią za tym, aby być „lepszym” i zaimponować rówieśnikom. Młodzież czasami nie ma innego wyjścia, bo odstając od grupy, zostaje z niej wykluczona.
Szkoła pod żaglami to wyjątkowy, alternatywny projekt, który uczy współpracy w grupie, akceptacji inności, szanowania potrzeb drugiego człowieka, odpowiedzialności oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczanych sobie celów. Cykliczne, miesięczne rejsy dla młodzieży szkolnej, podczas których wraz ze swoimi nauczycielami uczniowie realizują podstawę programową, a także uczestniczą w obsłudze jednostki pływającej, to doskonały sposób na zdobycie nowych umiejętności. Projekt ten organizuje firma Yacht Solution, która od wielu lat jest związana z tematyką morską.
Szkoła pod żaglami – czego może nauczyć Twoje dziecko?
Szkoła pod żaglami ma na celu rozwijanie umiejętności młodzieży w ciekawy sposób, który jest jednocześnie okazją do pokonywania własnych słabości i zdobywania nowych doświadczeń. Podczas pełnomorskich rejsów młodzież nie tylko poznaje świat, ale także uczy się obsługi jachtu, wykonuje codzienne obowiązki załogi i zdobywa doświadczenie życiowe, które będzie przydatne w dorosłym życiu. Szkoła pod żaglami pomaga rozwijać relacje w grupie, uczy współpracy i kształtuje charakter, a także ma na celu krzewienie uniwersalnych wartości oraz pokazywanie, że ciekawość świata można zaspokajać, kierując się nie tylko własnymi potrzebami, ale także szacunkiem do innych, zrozumieniem, tolerancją oraz bezinteresowną pomocą.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana