Jak się dobrze przygotować do egzaminu na prawo jazdy?
Dziś już każdy uważa, że posiadanie prawa jazdy to standard. W sumie nic w tym dziwnego, bo takie uprawnienia otwierają nowe możliwości na wielu frontach. Jednocześnie jednak uważa się, że egzamin na prawo jazdy jest coraz trudniejszy. Nie wiadomo, czy tak jest naprawdę, ale pewne jest, że sam egzamin jest bardzo stresującym wydarzeniem dla zdającego. Jak uniknąć, chociaż części tej nerwówki? Jak zdobyć pewność siebie?
W jaki sposób przygotować teorię do egzaminu?
Egzamin teoretyczny na prawo jazdy aktualnie odbywa się w zamkniętej sali, gdzie każdy ze zdających ma przypisany komputer. Za pomocą klawiatury egzaminacyjnej zdający odpowiada na kolejne serie pytań, z których część wymaga podania odpowiedzi TAK lub NIE. Inna grupa pytań to takie, gdzie konieczne jest wskazanie prawidłowej odpowiedzi z trzech podanych możliwości. Na wszystkie odpowiedzi dany jest określony limit czasu i nie ma możliwości powrócić do ominiętego pytania.
Z powyższego wynika, że liczy się pewność i szybkość reagowania na zadany problem, co liczy się również podczas prowadzenia auta. Nie ma wiec innego wyjścia, jak dobrze się przygotować do tej części egzaminu. Dobre szkoły jazdy, takie jak OGNIWO, oprócz tego, że praktykują omawianie z kursantami różnych, teoretycznych kwestii, udostępniają im informacje, gdzie i za pomocą jakich wydawnictw jeszcze lepiej przygotować się do części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy.
Jak przygotować się do egzaminu praktycznego?
Jeżeli kandydat na kierowcę zdał egzamin teoretyczny, to może już przystąpić do jego praktycznej części, która podzielona jest na kilka etapów. Na początku są zadawane pytania dotyczące budowy samochodu, więc jedynym wyjściem jest przyswoić pewne informacje.
Najczęściej kłopoty zaczynają się już na placu manewrowym, gdzie trzeba wykonać kilka obowiązkowych zadań. W takim przypadku przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy polega na ciągłych ćwiczeniach. Każdy z kandydatów na kierowców posiada inne zdolności przyswajania umiejętności praktycznych, dlatego też, jeżeli komuś nie wystarcza liczba godzin praktyki, które oferuje szkoła jazdy, może we własnym zakresie wykupić dodatkowy czas u instruktora.
Egzamin praktyczny uważany jest za najbardziej stresujący. Czasem nerwy nie pozwalają zdać nawet dobrze przygotowanym kursantom. Oprócz dodatkowych jazd można im polecić niektóre miejsca w sieci, gdzie profesjonalni instruktorzy jazdy udostępniają porady, poparte doskonałymi, instruktażowymi filmami. Zazwyczaj są one podawane bardzo przystępnie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana